پرفروش های نیویورک تایمز

پرفروش‌های نیویورک تایمز

۱ سال قبل
مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. جان گریشام، نویسنده آثار جنایی پس از چندین هفته حضور در جایگاه دوم بار دیگر به صدر فهرست پرفروش‌ها بازگشت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته سوم دسامبر خواهیم داشت.

جان گریشام، نویسنده آمریکایی آثار جنایی با کتاب «میکده خروس» پس از شش هفته متوالی حضور در جایگاه دوم فهرست پرفروش‌ها دن براون را کنار زده و بار دیگر در مقام نخست نشست. گریشام در این رمانش داستان سه دانشجوی بلندپرواز رشته حقوق را روایت می‌کند که در سودای رسیدن به شغل و آینده‌ای خوب تلاش می‌کنند، اما درمی‌یابند در آینده اتفاق مثبتی در انتظارشان نیست و سیستم بانکی با اهدای وام به افراد هر روز بر قرض‌هایشان می‌افزاید.
 
«منشاء»، جدیدترین داستان معمایی دن براون با محوریت شخصیت پروفسور رابرت لنگدان حدود سه ماه پیش منتشر شد. این رمان که از زمان انتشار در فهرست پرفروش‌ها قرار داشت، این هفته در جایگاه دوم قرارگرفته است. پروفسور رابرت لنگدان با یکی از دانشجویان قدیمی خود دیدار می‌کند و به دنبال ماجرای تاریخی و هیجان‌انگیز دیگری می‌رود. حضور وی در پنج رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز از آغاز انتشار کتاب نشانه از علاقه زیاد خوانندگان به داستان‌های معمایی براون دارد.
 
هفته گذشته رمان «سال اول» نورا رابرتز، در نخستین هفته انتشار خود در جایگاه سوم فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت، اما این هفته از پنج رتبه اول حذف شده و در رتبه ششم قرار گرفته است. جیمز پترسون این هفته با یک رده صعود نسبت به هفته گذشته در جایگاه سوم قرار گرفت. جیمز پترسون، پرفروش‌ترین نویسنده جهان در ماه آگوست با رمان «فروشگاه» و در ماه اکتبر با داستان «تسخیرشده» در صدر فهرست پرفروش‌ها قرار گرفته بود. سه هفته پیش کتاب جدید پترسون تحت عنوان «مردم در مقابل آلکس کراس» در هفته اول انتشار خود رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز را به خود اختصاص داده بود. آلکس کراس نام شخصیت اصلی داستان‌های پترسون است که در واقع شرلوک هولمز قاره آمریکا محسوب می‌شود. در داستان جدید، کارگاه کراس در پی رمزگشایی از قتلی دیگر است؛ شخصیتی که دریافتن پاسخ سوال‌هایش تنها به توانایی‌های خاصش به عنوان یک کاراگاه تکیه نمی‌کند و روانشناس ماهری است که با تحلیل آگاهانه خود از انسان‌ها و شرایط اطراف به گونه‌ای به سوی کشف حقیقت قدم برمی‌دارد. پترسون چنان به قصه شاخ و برگ می‌دهد که خواننده نمی‌تواند تا آخرین فصل کتاب پایان آن را حدس بزند و این عنصری است که نویسندگان معدودی به آن دست یافته‌اند
 
«خط نیمه‌شب» نوشته لی چایلد در هفته اول انتشار خود پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد. این رمان پس از گذشته دو هفته با چهار پله سقوط در رده پنجم قرار گرفت، اما حالا پس از شش هفته از زمان انتشار، با یک پله صعود در رده چهارم قرار گرفته است. شخصیت اصلی داستان، جک ریچر انگشتری را پشت ویترین مغازه می‌بیند؛انگشتری که نام صاحب قبلی‌اش روی آن حک شده است. او با خود فکر می‌کند چه چیزی سبب شده صاحب انگشتر آن را بفروشد و تصمیم می‌گیرد انگشتر را به صاحب قبلی آن بازگرداند اما با ماجراهای رازآلودی روبه‌رو می‌شود که خواننده را تا صفحه آخر پای کتاب میخکوب می‌کند.
 
«آرتمیس» نوشته اَندی ویر، نویسنده معروف کتاب «مریخی» است. «آرتمیس» داستانی جنایی ایت که پس از گذشت شش هفته از انتشارش به جایگاه پنجم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز رسید. داستان جنایتکاری به نام جاز که برای به دست آوردن پول دست به انجام کارهای غیرقانونی خطرناکی می‌زند.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته آخر نوامبر به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *