بحث اهدای عضو به سرفصل کتاب های درسی دانش آموزان اضافه شد

۱ سال قبل

موضوع اهدای عضو به کتا‌ب‌های درسی دانش‌آموزان با هدف فرهنگ‌سازی این کار خیر انجام می‌شود.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در روزهایی که فرهنگ‌سازی اهدای عضو به عنوان یک اقدام ملی در دستور کار دولت‌مردان، هنرمندان، ورزشکاران و حتی مردم عادی جامعه قرار گرفته، می‌توان از آشنایی کودکان و نوجوانان کشور با این مقوله به عنوان یک اقدام ریشه‌ای و با نگاه بلند مدت در این زمینه یاد کرد.

ورود موضوع اهدای عضو به کتاب‌های درسی نظیر تفکر و سواد رسانه‌ای، زیست ۲، هنر دهم، و نگارش، نقطه عطفی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ اهدای عضو بود و آموزش و پرورش با این اقدام گامی جدی و اساسی در فرهنگ‌سازی این مساله مهم برداشت.

سال گذشته با تشکیل جلسه‌ای میان مدیران انجمن اهدای عضو ایرانیان و دفتر تالیف کتب درسی آموزش و پرورش مقرر شد زمینه وارد شدن موضوع اهدای عضو در کتاب دانش‌آموزان فراهم شود و اکنون که این مهم اتفاق افتاده است، صبح امروز مدیران انجمن اهدای عضو ایرانیان به پاس قدردانی از این اقدام مسوولان آموزش و پرورش در ساختمان پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزشی این سازمان حاضر شده و از مدیرکل، معاون و مدیران گروه تالیف کتب درسی تقدیر کردند.

امانی مدیرکل تالیف کتب درسی با بیان اینکه وارد شدن موضوع اهدای عضو نقطه شروع فعالیت آموزش و پرورش در ارتقای فرهنگ اهدای عضو است گفت: سال گذشته حضور نجفی زاده در جلسه مدیران گروه تالیف کتب درسی برای ما جای خیر بود و در نهایت سبب شد که امروز ما شاهد این اقدام بزرگ برای فرهنگ سازی این مساله باشیم و موضوع اهدای عضو در ۴ کتاب درسی دانش آموزان در مقاطع مختلف وارد شود.

مطالعه بیشتر:  فروش تابستانه کتاب از مرز ۱۴۲هزار نسخه گذشت

امانی همچنین آمادگی این سازمان برای انجام اقدامات بیشتر در این زمینه را اعلام کرد و از حضور انجمن در جشنواره فیلم رشد، همایش سردبیران مجلات رشد آموزش و پرورش و سایر جشنواره های فرهنگی و آموزشی این سازمان استقبال کرد.

روزانه ۷ الی ۱۰ نفر جان خود را به علت نرسیدن عضو پیوندی از دست می دهند، انسان هایی که شب‌ها به امید دریافت عضو پیوندی به خواب می‌روند و روزها با درد بیماری از خواب برمی‌خیزند، این در حالی است که سالانه حدود ۶۰۰۰ عضو به زیرخاک می‌رود و به نسبت آن هم بیماران بسیاری جان خود را از دست می‌دهند. بی شک تنها فرهنگ‌سازی مناسب است که می‌تواند به کمک تجهیزات پزشکی و متخصصان حوزه پیوند بیاید و یک بیمار را از رنج بیماری برهاند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

۱ دیدگاه داده شده

  1. بهترین وبسایتی که تاحالا دیدم.ازتون متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *