بحث اهدای عضو به سرفصل کتاب های درسی دانش آموزان اضافه شد

۱۱ ماه قبل

موضوع اهدای عضو به کتا‌ب‌های درسی دانش‌آموزان با هدف فرهنگ‌سازی این کار خیر انجام می‌شود.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ در روزهایی که فرهنگ‌سازی اهدای عضو به عنوان یک اقدام ملی در دستور کار دولت‌مردان، هنرمندان، ورزشکاران و حتی مردم عادی جامعه قرار گرفته، می‌توان از آشنایی کودکان و نوجوانان کشور با این مقوله به عنوان یک اقدام ریشه‌ای و با نگاه بلند مدت در این زمینه یاد کرد.

ورود موضوع اهدای عضو به کتاب‌های درسی نظیر تفکر و سواد رسانه‌ای، زیست ۲، هنر دهم، و نگارش، نقطه عطفی در آشنایی کودکان و نوجوانان با فرهنگ اهدای عضو بود و آموزش و پرورش با این اقدام گامی جدی و اساسی در فرهنگ‌سازی این مساله مهم برداشت.

سال گذشته با تشکیل جلسه‌ای میان مدیران انجمن اهدای عضو ایرانیان و دفتر تالیف کتب درسی آموزش و پرورش مقرر شد زمینه وارد شدن موضوع اهدای عضو در کتاب دانش‌آموزان فراهم شود و اکنون که این مهم اتفاق افتاده است، صبح امروز مدیران انجمن اهدای عضو ایرانیان به پاس قدردانی از این اقدام مسوولان آموزش و پرورش در ساختمان پژوهشی، برنامه‌ریزی و آموزشی این سازمان حاضر شده و از مدیرکل، معاون و مدیران گروه تالیف کتب درسی تقدیر کردند.

امانی مدیرکل تالیف کتب درسی با بیان اینکه وارد شدن موضوع اهدای عضو نقطه شروع فعالیت آموزش و پرورش در ارتقای فرهنگ اهدای عضو است گفت: سال گذشته حضور نجفی زاده در جلسه مدیران گروه تالیف کتب درسی برای ما جای خیر بود و در نهایت سبب شد که امروز ما شاهد این اقدام بزرگ برای فرهنگ سازی این مساله باشیم و موضوع اهدای عضو در ۴ کتاب درسی دانش آموزان در مقاطع مختلف وارد شود.

مطالعه بیشتر:  عاشقانه ای در نامه...

امانی همچنین آمادگی این سازمان برای انجام اقدامات بیشتر در این زمینه را اعلام کرد و از حضور انجمن در جشنواره فیلم رشد، همایش سردبیران مجلات رشد آموزش و پرورش و سایر جشنواره های فرهنگی و آموزشی این سازمان استقبال کرد.

روزانه ۷ الی ۱۰ نفر جان خود را به علت نرسیدن عضو پیوندی از دست می دهند، انسان هایی که شب‌ها به امید دریافت عضو پیوندی به خواب می‌روند و روزها با درد بیماری از خواب برمی‌خیزند، این در حالی است که سالانه حدود ۶۰۰۰ عضو به زیرخاک می‌رود و به نسبت آن هم بیماران بسیاری جان خود را از دست می‌دهند. بی شک تنها فرهنگ‌سازی مناسب است که می‌تواند به کمک تجهیزات پزشکی و متخصصان حوزه پیوند بیاید و یک بیمار را از رنج بیماری برهاند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *