پدر بد

بابای بد، پرفروش‌ترین کتاب کریسمس

۱ سال قبل

«بابای بد» نوشته دیوید ویلیامز به کتاب اول بازار کریسمس بریتانیا بدل شد و کتاب جیمی اولیور به نام «آشپز مشهور» را جا گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، داستان پسری که تلاش دارد تا پدرش را از زندان بیرون بیاورد نوشته دیوید ویلیامز موفق شد تا با پشت سر گذاشتن کتاب آشپزی «جیمی اولیور» در راس چارت فروش بریتانیا در شب کریسمس قرار بگیرد.

«بابای بد» تنها در هفته اخیر بیش از ۶۰ هزار نسخه فروش کرده و این دومین باری است که این کمدین که نویسنده شده توانسته است جایگاه نخست بازار کریسمس را به خود اختصاص دهد. سال ۲۰۱۶ نیز کتاب «دار و دسته نیمه شب» موفق شده بود تا پرفروش‌ترین کتاب کریسمس شود.

در همین حال در فهرست ۱۰ کتاب پرفروش بازار کریسمس دو عنوان دیگر نیز به کتاب‌های کودک اختصاص دارد که شامل کتاب دوازدهم از مجموع کتاب‌های جف کینی با عنوان «خاطرات یک بچه چلمن» است که مکان چهارم را به خود اختصاص داده است. در مکان ششم نیز کتاب جدید «فیلیپ پولمن» با عنوان «وحشی زیبا» جای دارد.

جایگاه سوم پرفروش‌های کریسمس توسط کتاب «رکوردهای گینس» اشغال شده است. در عین حال کتاب‌های داستان بزرگسال نیز در این کریسمس خوب فروختند و کتاب‌هایی از «ای‌ال جیمز» و «دن براون» به این فهرست راه یافته‌اند. مکان دهم را کتاب «دیوید جیسون» با عنوان «تنها احمق‌ها و داستان‌ها» به خود اختصاص داده است.

ارزش فروش بازار کتاب کریسمس در چهار هفته اخیر برابر ۲۲۷.۹ میلیون پوند بوده که ۵ درصد کمتر از همین زمان در سال ۲۰۱۶ است، اما در عین حال ۱۸ درصد بالاتر از همین بازه زمانی در ۵ سال پیش است. یکی از مسئولان صنعت کتاب از کریسمس به عنوان زمانی حیاتی برای صنعت کتاب و بازار کتاب یاد کرد و گفت سال ۲۰۱۷ یک دوره فروش قوی دیگر را تجربه کردیم.

در بریتانیا تنها در ایام کریسمس ۱۵ درصد آمار فروش سال جای دارد و در مجموع حدود ۳۶۰ هزار عنوان کتاب به طور میانگین در هفته فروخته می‌شود.

در عین حال آمار فروش کتاب چاپی که برای نخستین بار در چهار سال اخیر در سال ۲۰۱۵ رشد داشت، بار دیگر با رشد روبه رو شده و ۲ درصد رشد داشته است؛ در حالی که فروش کتاب الکترونیک ۴ درصد کاهش یافته است. علاقه به خرید کتاب‌های آشپزی و کتاب‌های رنگ‌کردن در میان مشتری‌ها از جمله دلایل این افزایش بوده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *