انتشار آخرین کتاب کوهن دو سال پس از مرگ

انتشار آخرین کتاب کوهن دو سال پس از مرگ

۲ سال قبل

همشهری آنلاین: کتابی که لئونارد کوهن نگارش آن را چند روز پیش از مرگ خود به پایان رسانده بود، پاییز سال آینده همزمان در آمریکا و کانادا منتشر می شود.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، آهنگساز و خواننده نامدار کانادایی که پاییز سال گذشته در ۸۲ سالگی در آمریکا از دنیا رفت، فعالیت حرفه ای خود را با شعر آغاز کرد. او از میانه دهه ۱۹۵۰ در مدت حدود یک دهه سه کتاب به بازار فرستاد و نخستین آلبوم موسیقی کوهن در ۱۹۶۷ منتشر شد. آخرین کتاب کامل شده هنرمند فقید «شعله» نام دارد که دربرگیرنده شعرهای منتشرنشده و نگاهی نزدیک و صمیمی به زندگی شخصی اوست.
کوهن اوایل پاییز سال گذشته و در شرایطی که کمتر کسی انتظار مرگ او را می کشید، در گفت وگویی با نشریه نیویورکر درباره آخرین آرزوهایش گفته بود: «یک نیروی درونی وادارم می کند چیزهایی را که آغاز کرده ام، به پایان برسانم. به همین دلیل معمولا پیش از طلوع آفتاب بیدار می شوم و نوشتن را آغاز می کنم. همیشه برای مردن آماده ام و امیدوارم مرگم چندان ناراحت نباشد. این حسی است که من به مرگ دارم.»
لئونارد کوهن ۲۱ سپتامبر ۱۹۳۴ در کبک کانادا به دنیا آمد و از ۱۹۵۶ به مدت ۶۰ سال در عرصه هنر حضوری فعال و تاثیرگذار داشت. خواننده، آهنگساز، نوازنده، شاعر، رمان نویس و نقاش در دوران فعالیت حرفه ای به تمام عناوین و افتخارهای ممکن دست یافت و سرانجام هفتم نوامبر ۲۰۱۶ در کالیفرنیا درگذشت .

hamshahrionline.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *