آمار فروش «تابستانه کتاب» اعلام شد

۲ سال قبل

طرح «تابستانه کتاب» با فروش ۱۰ میلیاردی کتاب به پایان رسید.به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده از روابط عمومی خانه کتاب، طرح «تابستانه کتاب» از پانزدهم مردادماه تا سیزدهم شهریور در شهرستان ها و تا سوم شهریور در مراکز استان ها برگزار شد که ۸۱۳ کتابفروشی از سراسر کشور در این دوره مشارکت کردند و توانستند ۴۹۸ هزار و ۷۴۹ نسخه کتاب را به ۲۰۳ هزار و ۷۶۱ نفر بفروشند. از بین ۸۱۳ کتابفروشی فعال در طرح تابستانه کتاب، ۶۱۸ کتابفروشی در مراکز استان و ۱۹۵ کتابفروشی در شهرستان ها کتاب های بخش کودک و نوجوان را با ۲۵درصد تخفیف و کتاب های بخش عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف عرضه کردند.

با پایان طرح تابستانه کتاب در سراسر کشور، کتاب های «قهوه سرد آقای نویسنده»، «سلام بر ابراهیم»،«سمفونی مردگان»، «یک عاشقانه آرام»، «چشم هایش»، « «جای خالی سلوچ»، «چراغ ها را من خاموش می کنم»، «سووشون»، «ریحانه بهشتی یا فرزند صالح» و «سال بلوا» پرفروش ترین کتاب های تالیفی این طرح شناخته شدند.

از جمله کتاب هایی که در فهرست پرفروش ترین های طرح «تابستانه کتاب» در بخش ترجمه قرار گرفته اند می توان به کتاب های «ملت عشق»، «من پیش از تو»، «جزء از کل»، «دختری که پشت سر گذاشتی»، «پس از تو»، «بیشعوری»، «دنیای سوفی»، «یک بعلاوه یک»، «عقاید یک دلقک» و «هنر شفاف اندیشیدن» اشاره کرد.

همچنین در بخش تالیف کتاب های کودک در طرح « تابستانه کتاب» کتاب های «می می نی چه دوست نازنینی»، «می می نی یه عالمه شیرینی»، «پنیر داداش ماسته حرف می می نی راسته»، «می می نی تو مهدکودک دوسته با فیل و اردک»، «می می نی حالا تمیزترینی»، «می می نی دیگه بیکاره دوست و رفیق نداره»، «تن تن و سند باد»، «قصه های خوب برای بچه های خوب: قصه های برگزیده از قصه های قرآن»، «قصه های خوب برای بچه های خوب: قصه های چهارده معصوم (ع)» و «قصه های خوب برای بچه های خوب:قصه های برگزیده از گلستان و ملستان» به عنوان آثار پرفروش شناخته شدند.

مطالعه بیشتر:  جایزه ادبی فرانسه در دست کوندرا

از جمله پرفروش ترین آثار ترجمه شده در بخش کتاب های کودک می توان به کتاب های «دنیای معرکه تام گیتس»، «شازده کوچولو»، «بهانه های عالی و چیزهای خوب دیگر»، «خانه درختی ۱۳ طبقه»، «همه چی محشر است (نسبتا)»، «خانه درختی ۶۵ طبقه»، «فکرهای نبوغ آمیز (بیشترشان)»، «خانه درختی ۲۶ طبقه»، «پرونده ویژه: فراتر از ترس!» و « «خانه درختی ۵۲ طبقه» اشاره کرد.

از پرفروش ترین نویسنده های کتاب کودک در تابستانه کتاب نیز می توان از نویسندگانی همچون لیز پیشون، اندی گریفیتس، جی.کی. رولینگ، آنتوان دو سنت اگزوپری، تونی گراس، جف کینی، فهیمه سیدناصری، مگان مک دونالد، دن گاتمن و مهدی آذریزدی نام برد.

نویسندگانی همچون جوجو مویز، الیف شافاک، فئودورمیخائیلوویچ، برایان تریسی، خاویر کرمنت، محمود دولت آبادی، استیو تولتز، گروه فرهنگی شهید ابراهیم، مرتضی مطهری و روندا برن نیز به عنوان پرفروش ترین نویسنده های کتاب های عمومی در طرح تابستانه کتاب معرفی شدند.

همچنین موسسه انتشارات قدیانی، نشر افق، نشر چشمه، هوپا، ققنوس، موسسه انتشارات نگاه، نشر مرکز، آموت، نیلوفر و موسسه انتشارت امیرکبیر در فهرست پرفروش ترین ناشران طرح تابستانه کتاب قرار گرفته اند.

در بین ۳۱ استان شرکت کننده در طرح تابستانه کتاب، استان تهران با ۱۵۰ کتاب فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با ۹۸کتاب فروشی و قم با ۹۳ کتاب فروشی در رده های بعدی قرار گرفته اند. همچنین خراسان رضوی با ۸۲ کتابفروشی، فارس با ۵۱ کتابفروشی، آذربایجان شرقی با ۳۰ کتابفروشی، کردستان با ۲۸ کتابفروشی، کرمان با ۲۸ کتابفروشی، مازندران با ۲۵ کتابفروشی، خوزستان با ۲۳ کتابفروشی و آذربایجان غربی با ۲۱ کتابفروشی در این طرح شرکت کرده اند.

مطالعه بیشتر:  کودکان آلمانی مطالعه را به سرگرمی‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند

طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار» از پانزدهم مردادماه در سراسر کشور آغاز به کار کرد و علاقه مندان و خریداران کتاب می توانستند با همراه داشتن کارت ملی تا سوم شهریور در مراکز استان ها و تا سیزدهم شهریور در شهرستان ها به کتابفروشی های عضو طرح مراجعه کنند و از تخفیف ۲۰ تا ۲۵ درصدی خرید کتاب در این طرح تا سقف یکصدهزار تومان بهره مند شوند.

isna.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *