غوغای جزءاز کل نوپا

۲ سال قبل

در تاریخ رمان نویسی و ادبیات کمتر پیش آمده اولین اثر یک نویسنده این‌‌همه جنجال به‌پا کند و پرفروشترین کتاب کشور خودش و اکثر کشورهای دنیا شود!

جزء از کل اولین رمان استیو تولتز، نوینسده‌ی استرالیاییه که تا قبل از این مشاغل زیادی رو تجربه کرده بوده به‌غیر از نویسندگی. البته توی مصاحبه‌هاش اشاره کرده که:‌” هیچوقت در آرزوی نویسندگی نبودم ولی همیشه دستی به قلم داشتم و برای خودم می‌نوشتم.”

استیو تولتز این کتابو سال ۲۰۰۸ نوشت و همون سال نامزد جایزه‌ی بوکر شد! با اینکه زمان زیادی از منتشر شدنش نمی‌گذره از پرفروش‌ترین های دنیا شده.

کتاب با این جمله‌ها شروع میشه:

هیچوقت نمی‌شنوید ورزشکاری در حادثه‌ای فجیع، حس بویایی‌اش را از دست بدهد. اگر کائنات تصمیم بگیرد درسی دردناک به ما انسان‌‌ها بدهد، که البته این درس هم به هیچ درد زندگی آینده‌‌مان نخورد، مثل روز روشن است که ورزشکار باید پایش را از دست بدهد، فیلسوف عقلش، نقاش چشمش، آهنگساز گوشش و آشپز زبانش را. درس من؟ من آزادی‌ ام را از دست دادم و اسیر زندانی عجیب شدم.

داستان کتاب در مورد پدر و پسری نوشته شده که تحت تاثیر جریاناتی زندگی متفاوتی رو تجربه می‌کنن و نویسنده یه رابطه‌ی جالب پدر و پسری رو زاوبه‌‌های مختلفی نوشته.

پیمان خاکسار، مترجم زبردست این کتاب در موردش اینجوری میگه:

جذابیت اصلی رمان، بخاطر شخصیت‌های آن و نگرشی است که نسبت به زندگی دارند. حرف‌ها و دیالوگ‌هایشان جذاب است و در فرازهایی از کتاب نویسنده به کل داستان را رها می‌کند و به حرف‌های این شخصیت‌ها می‌پردازد و این عامل مهمی برای جذب مخاطب ایرانی‌ است.

جزء از کل ۷۱۰ صفحه داره، نشر چشمه اونو چاپ کرده و ۴۰هزار تومان هم قیمت داره. ماه گذشته هنوز هم این کتاب پرفروش‌ترین بوده.

مطالعه بیشتر:  پیمان خاکسار، مترجمی برای نویسندگان ویژه

اگه دنبال خوندن کتاب‌های متفاوت و جذاب هستین، پیشنهاد می‌کنم حتما بخونینش!

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *