شمس تبریزی در قالب یک رمان پرفروش!

۲ سال قبل

شاید خیلی از جوون‌های نسل جدید علاقه‌ی زیادی به شعرهای منظوم نداشته‌باشن و به تبع اون از فضای اونا دور باشن. این کتاب با داستان زیبایی، شمس تبریزی و داستات‌های عارفانه‌ رو در قالب نثر ساده بیان کرده و پرفروشترین کتاب تاریخ ترکیه شد.الیف شافاک نوینسده‌ و مترجم ترکی ملت عشق اولین کتابش رو در سال ۱۹۹۴ نوشت. قبل از انتشار کتاب‌هاش توی یه روزنامه مطلب می‌نوشته و بخاطر تحصیلاتی که در حوزه‌ی مطالعات زنان و علوم سیاسی داشته استادیار دانشگاه هم بوده. به‌عنوان یه نویسنده رزومه‌ی خوبی داره که نشون میده به خیلی از مسائل آگاهی داره.

ملت عشق پرفروشترین کتاب تاریخ ترکیه شد!! که با استقبال بی‌نظیری در ایران هم روبرو شده. چاپ اول این کتاب بهار ۹۴ و چاپ نوزدهم پاییز ۹۵ با ۴۴ هزار نسخه بود.

این رمان به نوعی بازگویی رابطه‌ بین شمس و مولانا در قالب یه داستان امروزی و از زبان یک زن آمریکاییه که به همه‌ی روزمرگی‌ها و همسر و کار پشت پا میزنه و عازم سفر ترکیه میشه. و نکته اینه که چهل قاعده‌ی شمس که خیلی‌ها دنبالش هستن توی این کتاب خیلی مفصل اومده.
ناگفته نمونه ترجمه‌ی بی نظیر ارسلان فصیحی خوندن اونو برای ما ایرانی‌ها جذاب‌تر کرده. ارسلان فصیحی قبل از این، کتاب قلعه‌‌ی سفید از اورهان پاموک رو ترجمه کرده بود که برنده‌ی جایزه‌ی نوبل هم بود.

کتاب با این جملات شروع میشود:

یکی از روزهای خوش و ملایم بهاری بود که این داستان عجیب شروع شد. سالها بعد که اللا برمی‌گشت و به گذشته می‌نگریست لحظه‌ی شروع را ان‌قدر در ذهنش تکرار می‌کرد که همه چیز به نظرش نه مثل خاطره‌ای دور، بلکه مثل صحنه‌ی تئاتری می‌رسید که در گوشه‌ای از کائنات هنوز هم ادامه دارد.

این کتاب رو که نشر ققنوس با ۵۱۲ صفحه و ۳۳هزار تومان منتشر کرده، دومین کتاب پرفروش فروردین ماه ۹۶ بوده و احتمالا بازهم در لیست پرفروشها توی طبقه‌های بالا قرار بگیره.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *