دومین اثر یک نویسنده در یک سال!

۲ سال قبل

استیو تولتز، نویسنده‌ی فعال استرالیایی که توانست در یک سال دو رمان چاپ کند و هر دو به فروش استثنایی برسند.

پیمان خاکسار تا حالا با انتخاب‌های جنجالی کتاب‌ها برای ترجمه تونسته به شهرت زیادی برسه. او اینبار هم کتابی از استیو تولتز رو برای ترجمه انتخاب کرد. کتاب دوم استیو تولتز که مثل جزء از کل سال ۲۰۰۸ چاپ شده و با اینکه کمتر از ده سال از چاپش میگذره از پرفروشهای تاریخ ادبیات استرالیاس.

ریگ روان برعکس جزء از کل که درباره‌ی ترس از مرگ بود، درباره‌ی ترس از زندگی نوشته شده و بازگوکننده‌ی یه داستان اجتماعیه که زمینه‌های فلسفی داره و روایت زندگی دو دوست صمیمیه که یکی رمان‌نویس شکست خورده‌س و یکی دیگه هم کارآفرین شکست خورده‌. این دوتا دست به هر کاری می‌زنن شکست می‌خورن و از دیدگاه خودشون بدشانس‌ترین آدمای روی زمین هستن.

این کتاب پر از مفاهیم متافیزیکیه که وجود خدا، مرگ و خودکشی رو بررسی میکنه. شاید خیلی‌ها معتقد باشن ریگ روان بخوبی جزء از کل نیست اما درواقع این بستگی به سطح توقع خواننده از نوینسنده داره و نمیشه گفت به اون خوبی نیست. ریگ روان هم زیبایی های خودشو داره و تونسته برای خواننده‌هاش کتاب جذابی باشه.

پشت کتاب این متن نوشته شده:

ای خدا، چرا نقش من در این دنیا صرفاً دلقک سقوط‌‌کرده نیست؟ چرا باید دلقک سقوط‍‌کرده‌ای باشم که بقیه‌ی دلقک‌های سقوط‌کرده رویش سقوط می‌کنند؟ به عبارت دیگر چرا روی پیشانی‌ام نوشته هر پیرزنی که در سوپرمارکت لیز می‌خورد، باید بازوی من را بگیرد!

این کتاب رو نشر چشمه با ۴۴۰ صفحه و ۳۵هزار تومان منتشر کرده که از پرفروش‌های فروردین ۹۶ بوده.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *