نام ۵ کتاب ایرانی در فهرست ۲۰۱۷ کلاغ سفید مونیخ

نام ۵ کتاب ایرانی در فهرست ۲۰۱۷ کلاغ سفید مونیخ

۲ سال قبل

پنج کتاب از ایران به فهرست کلاغ سفید کتابخانه مونیخ راه یافتند.به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، کتابخانه مونیخ آلمان همچون سال های گذشته ۲۰۰ اثر راه یافته به کاتالوگ فهرست کلاغ سفید را در حالی اعلام کرد که نام پنج عنوان کتاب ایرانی نیز در این فهرست به چشم می خورد.

«گوی و چوگان» سرگذشت ورزش در ایران، نوشته جمال الدین اکرمی با تصویرگری محمد حقانی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «اسمش چیه؟» ۵۲ شعر از شش شاعر، با تصویرگری ۱۳ تصویرگر ایرانی و خارجی از کتاب های فندق؛ نشر افق، «چرا آواز می خوانی زنجره» نوشته بابک صابری با تصویرگری نگین احتسابیان؛ نشر طوطی، «دشت پارسوا: حومه سکوت» نوشته مریم عزیزی از نشر افق، و «صفورا اره و غلام بهونه گیر: عاشقیت در هفت روز» نوشته اعظم مهدوی از نشر هوپا در فهرست ۲۰۱۷ جای گرفته است.

این کتابخانه هر سال مجموعه ای را با عنوان White Ravens منتشر می کند و کتاب هایی از کشورهای مختلف که از سوی متخصصان ادبیات کودک بررسی و انتخاب شده اند در این کاتالوگ به مخاطبان معرفی می شوند.

این کاتالوگ مهم بین المللی هرساله دربرگیرنده ۲۰۰ عنوان از کتاب های برتر دنیا است. در این کاتالوگ به همگان پیشنهاد می شود که این کتاب ها را خریداری و مطالعه کنند. امسال این ۲۰۰ کتاب از میان ۳۸ زبان زنده دنیا انتخاب شده اند.

بر اساس این گزارش، دکتر لیلا (رویا) مکتبی فرد از امسال به عنوان کارشناس بخش فارسی کتابخانه بین المللی کودکان مونیخ این مسئولیت را عهده دار شده است در حالی که این مسئولیت تا سال ۲۰۱۶ برعهده لیلی سجادی بود که از سال ۱۹۹۴ در کتابخانه مونیخ استخدام شده و در بخش کتاب های فارسی، عربی و ترکی مشغول به فعالیت بود. او سال گذشته بازنشسته شد.

مطالعه بیشتر:  حضور رخشان بنی‌اعتماد در یزد جهانی

در بخش فارسی کتابخانه مونیخ همه ساله کتاب های ناشران ایرانی بررسی و پنج عنوان کتاب انتخاب و برای چاپ در کاتالوگ معرفی می شود.

isna.ir

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *