فروش تابستانه کتاب از مرز ۱۴۲هزار نسخه گذشت

۲ سال قبل

تاکنون در طرح «تابستانه کتاب»، تعداد کتاب های فروش رفته به ۱۴۲هزار و ۱۸۲ نسخه رسیده است.

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی خانه کتاب؛ در هفتمین روز از اجرای طرح «تابستانه کتاب» که با مشارکت ۸۲۷ کتاب فروشی از ۳۱ استان کشور در حال برگزاری است، تعداد کتاب های فروش رفته تاکنون به ۱۴۲ هزار و ۱۸۲ نسخه رسیده است.

در بین ۳۱ استان شرکت کننده در طرح تابستانه کتاب، استان تهران با ۱۴۹ کتاب فروشی در صدر قرار دارد و پس از آن، استان اصفهان با ۹۹ کتاب فروشی و قم با ۹۵ کتابفروشی در رده های بعدی طرح «تابستانه کتاب» قرار گرفته اند.

همچنین خراسان رضوی با ۸۱، فارس با ۵۰، کردستان با ۳۳، آذربایجان شرقی با ۳۰، کرمان با ۳۰ ، مازندران با ۲۵، خوزستان با ۲۳، آذربایجان غربی با ۲۱ و همدان با ۲۰ کتاب فروشی در این طرح شرکت کرده اند.

در میان پرفروش ترین کتاب های عمومی (تالیف) این طرح، سه کتاب «قهوه سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از نشر نیماژ، «سلام بر ابراهیم …» از نشر شهید ابراهیم هادی و «سمفونی مردگان» نوشته عباس معروفی از نشر ققنوس در صدر این فهرست قرار گرفته اند.

خاطرشان می شود؛ اجرای طرح «تابستانه کتاب» با شعار «این چنین دوست کتاب است از او دست مدار» از پانزدهم مردادماه آغاز شده است و از بین ۸۲۷ کتابفروشی تاییده شده، در این طرح ۶۳۰ کتابفروشی از مراکز استان ها و ۱۹۷ کتابفروشی از شهرستان ها عضو طرح شده اند.

مطالعه بیشتر:  قصه‌گوی مهربان، مهمان یزد شد

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *