روز خبرنگار

نگارنده‌ی عاشق

۲ سال قبل

هر روز می‌نگارم خبر آب و هوای دلم را که منتظر می‌ماند چشمانت را باز کنی تا آفتابی که قلبم را نورانی می‌کند، طلوع کند. موهای چتری روی پیشانی‌ات را کنار می‌زنی و ابرهای سیاه آسمان زندگی‌ام را دور می‌کنی. خورشید و ابر را چون عروسک های خیمه شب بازی با انگشتان هنرمندت تکان می‌دهی و به خیالت هم نیست که دنیای تماشاگران این نمایش را در دست داری.

اگر همان موقع که از خواب بیدارم می‌شوی به پیام سر سلامتی که هر صبح برایت می‌گذارم جواب بدهی که نرخ معاملاتی متن‌هایم صعودی می‌شود. قیمت هر برگ که در آن به قربانت می‌روم، به فلک می‌رسد. چه روزی می‌شود. معشوقه‌ها، نامه و گل رز را از عاشقشان قبول می‌کنند و به رویشان لبخند می‌زنند و عطر گل‌ها تا ابد به خاطرشان می‌ماند.

اما… اگر اول سراغ باقی پیغام‌هایت بروی و بعد به من برسی…دلم می‌لرزد. سر تسلیم به تصمیمت دارم اما این رکود در عشق با دنیا چه می‌کند! اصلا عواقبش را که در نظر بگیری، خودت منصرف می‌شوی. دل‌هایی که شوقی برای در سینه تپیدن ندارند و چشمانی که خالی از شیطنت و دلبری، فقط اطراف را می‌بینند. دانشمندان علوم انسانی را از این تغییرات در هول و ولا نینداز خانم محترم. آنوقت است که شروع می‌کنند به نظریه پردازی و می‌خواهند برای هر چه اثر بخش تر بودن گفته هایشان، به شناخت تو فکر کنند و مصاحبتت… بگذار با دنیا در تعامل سازنده باشم خانم. من که می‌دانم تا ابرو خم کنم، تحریمم می‌کنی…

راستی مدتی ست چیزی را گم کرده‌ام که عاقلان به آن هوش و حواس می‌گویند. احیانا در آغوش خوش بوی لباست آن را با خود نبرده‌ای؟ یا ته کیفت کنار آن قوطی‌های کوچک که رنگ و لعاب صورتت را تجدید می‌کنند، به خواب نرفته است؟

البته این بی‌حواسی‌ام مدتی‌ست کار دستم داده. من یادم نیست آگهی استخدام برای پست مدیریت در قلبم داده باشم اما چشم باز کردم دیدم تو مقتدرانه بر صندلی ریاست آن تکیه زده ای. پس تنها کاری که از دستم بر می‌آید این است:

دلربای محترم

باعث افتخار است ریاست تام الاختیار وجودم را به حضرت عالی تبریک گویم. همچنین از صمیم قلب امیدوارم تا آخرین نفسی که اجازه دهید به شش های تحت فرمانتان وارد شود، چاکری تان را به عهده داشته باشم.

روز خبرنگار مبارک.

فروغ قاسمی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *