۵ پیشنهاد فوق العاده برای خرید از نمایشگاه کتاب (بخش سوم: روانشناسی)

۲ سال قبل

اهمیت علم روانشناسی و کاربرد آن در زندگی پرتنش امروزی برای هیچکس پوشیده نیست. کتاب‌های زیادی در زمینه‌ی روانشناسی وجود دارد که کمک زیادی به تغییر روش زندگی ما می‌کنند. در این‌جا ۵ نمونه از این کتاب‌ها را آورده ایم.

۱- آری

 

“کتاب آری برای یادآوری آنچه همه‌ی ما انسان‌ها، در جهان متمدن و عقل‌گرا به دست فراموشی سپرده‌ایم! ” بهترین جمله‌ایه که میشه در وصف این کتاب نوشت. این کتاب توسط آناندو نوشته شده است و نازنین علی‌پور جدی آن‌را ترجمه کرده است و سال ۱۳۹۲ توسط نشر بدون منتشر شد.

۲- روان‌درمانی مثبت‌نگر

این کتاب توسط نشر روان‌شناسی و هنر منتشر شده و نوشته‌ی مشترک جورج ویلیام برنز، پیمان رحیمی‌نژاد، معصومه محمدی و آرش رمضانی‌ست. متن این کتاب کمی تخصصی تر از نوشته‌های معمول روانشناسی‌ست اما محتوای کمک‌کننده‌ی آن ارزش خواندن آن را دارد.

۳- هفت عادت مردمان مؤثر

این کتاب مشهورترین کتاب در حوزه‌ی مهارتهای زندگی در چندسال اخیر بوده که نوشته‌ی استفان کاوی آمریکایی در سال گذشته جزو پرفروش‌ترین کتابهای نمایشگاه و سال بوده. زبان شیوا و آسونش تونسته مخاطبین زیادی رو جذب کنه. این کتاب با ترجمه‌ی گیتی خوشدل توسط نشر پیکان منتشر شده.

۴- هنر شفاف اندیشیدن

نوشته‌ی رولف دوبلی و ترجمه‌ی عادل فردوسی پور، بهزاد توکلی و علی شهروز است که توسط نشر چشمه منتشر شده. این کتاب در حوزه‌ی جامعه‌شناسی-‌روانشناسی فروش بالایی داشته و پر است از اشتباهاتی که نباید انجام می‌دادیم و دادیم. کتابی جذاب برای کسایی که به‌دنبال پیدا کردن اشتباهات خودشون هستن.

۵- پدر، مادر کمی هم به من گوش کنید

امروزه که مشکلات زیادی در تربیت کودکان وجود داره این کتاب پر از رهمنودهای عملی برای تربیت فرزندانه. این کتاب برخلاف کتابهای دیگه از زبون کودکان و احساسات اونا نسبت به نوع تربیت و دیسیپلین پدر و مادرها نوشته است. دکتر علی صاحبی این کتاب رو در نشر سایه سخن در سال ۱۳۹۴ منتشر کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *